Terminal Blocks - AccessoriesCurtis Industries 265A67-45
265A67-45
5S-265A67-45
265A67-45
CONN TERM BLK HINGED CVR 45POS
Product Description
| Series: | CDM |
| Type: | Cover - Hinged |
| Number of Positions: | 45 |
| For Use With/Related Products: | CDM Series |
| Color: | Black |
| Other: | ,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)