DWM-05-52-TM-D-305
5S-DWM-05-52-TM-D-305
DWM-05-52-TM-D-305
.050 BOARD SPACERS
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Flex Stack
Number of Positions:Active
Pitch:10
Number of Rows:0.050 (1.27mm)
Row Spacing:2
Length - Overall:0.100 (2.54mm)
Length - Post (Mating):0.425 (10.80mm)
Length - Stack Height:-
Length - Tail:0.305 (7.75mm)
Mounting Type:0.120 (3.05mm)