Photovoltaic (Solar Panel) Connectors - ContactsPreci-Dip 823-S1-018-30-014191
823-S1-018-30-014191
5S-823-S1-018-30-014191
823-S1-018-30-014191
CONN SPRING LOAD 18POS SMT 6MM
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 823 |
| Connector Type Type: | Piston |
| Number of Contacts: | 18 |
| Pitch: | 0.079 (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079 (2.00mm) |