Heavy Duty Connectors - Housings, Hoods, BasesHARTING 09300060301ML
09300060301ML
5S-09300060301ML
09300060301ML
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Han? B |
| Series: | Base - Panel Mount |
| Series: | Bottom Entry |
| Size: | 6B |
| Lock Location: | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Lock Location: | - |
| Size / Dimension: | 3.150 L x 1.709 W x 1.138 H (80.00mm x 43.40mm x 28.90mm) |
| Housing Color: | - |
| Features: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Housing Material: | - |
| Housing Finish: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Other: | ,, |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)