PEG.1K.200.CZZ
5S-PEG.1K.200.CZZ
PEG.1K.200.CZZ
RCPT SHELL FOR PEG.1K.
Product Description
| Series: | 1K |
| Series: | Receptacle |
| For Use With/Related Products: | F2 Contacts |
| Simplex/Duplex: | Simplex |
| Cable Diameter: | 3.0mm |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Housing Material: | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Housing Color: | Brass |
| Boot Color: | Silver |
| Ingress Protection: | - |
| Material Flammability Rating: | IP66/68 - Dust Tight |
| Features: | Water Resistant |
Related special
- PAP-04V-S
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.079" (2.00mm)