XF3M130151BR100
5S-XF3M130151BR100
XF3M130151BR100
CONN FFC FPC 30POS 1.00MM R/A
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:XF3M
Flat Flex Type:FFC
Mounting Type:FPC
Connector/Contact Type:Surface Mount
Number of Positions:Right Angle
Pitch:Contacts
Termination:Top and Bottom
FFC:30
FCB Thickness:0.039 (1.00mm)
Height Above Board:Solder
Locking Feature:0.30mm
Cable End Type:0.079 (2.00mm)