FFC, FPC (Flat Flexible) ConnectorsOmron Electronics Inc-EMC Div XF3M105151BR100
XF3M105151BR100
5S-XF3M105151BR100
XF3M105151BR100
CONN FFC FPC 5POS 1.00MM R/A
| Termination: | Top and Bottom |
| FFC: | 5 |
| FCB Thickness: | 0.039 (1.00mm) |
| Height Above Board: | Solder |
| Locking Feature: | 0.30mm |
| Cable End Type: | 0.079 (2.00mm) |