FFC, FPC (Flat Flexible) ConnectorsOmron Electronics Inc-EMC Div XF2B-3145-31A
XF2B-3145-31A
5S-XF2B-3145-31A
XF2B-3145-31A
CONN FPC 31POS 0.30MM R/A
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | XF2B |
| Flat Flex Type: | FPC |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Connector/Contact Type: | Right Angle |
| Number of Positions: | Contacts |
| Pitch: | Top and Bottom |
| Termination: | 31 |
| FFC: | 0.012 (0.30mm) |
| FCB Thickness: | Solder |
| Height Above Board: | 0.20mm |
| Locking Feature: | 0.083 (2.10mm) |