40FMN-SMT-A-TF
5S-40FMN-SMT-A-TF
40FMN-SMT-A-TF
CONN FFC TOP 40POS 1.00MM R/A
Mounting Type:Surface Mount
Connector/Contact Type:Right Angle
Number of Positions:Contacts
Pitch:Top
Termination:40
FFC:0.039 (1.00mm)
FCB Thickness:Solder
Height Above Board:0.30mm
Locking Feature:0.118 (3.00mm)
Material Flammability Rating:50V