40FMN-BMTTR-A-TBT(LF)(SN)
5S-40FMN-BMTTR-A-TBT(LF)(SN)
40FMN-BMTTR-A-TBT(LF)(SN)
CONN FFC SKT 40 POS 1MM SOLDER
Mounting Type:Surface Mount
Connector/Contact Type:Contacts
Number of Positions:Vertical
Pitch:1 Sided
Termination:40
FFC:0.039 (1.00mm)
FCB Thickness:Solder
Height Above Board:0.30mm
Locking Feature:0.201 (5.10mm)
Material Flammability Rating:Pick and Place Cap
Other:50V