36FMN-BTK-A(LF)(SN)
5S-36FMN-BTK-A(LF)(SN)
36FMN-BTK-A(LF)(SN)
CONN FFC VERT 36POS 1.00MM PCB
Product Description
Packaging:Bulk
Series:FMN
Flat Flex Type:FFC
Mounting Type:Through Hole
Connector/Contact Type:Contacts
Number of Positions:Vertical
Pitch:1 Sided
Termination:36
FFC:0.039 (1.00mm)
FCB Thickness:Kinked Pin
Height Above Board:0.30mm
Locking Feature:0.201 (5.10mm)
Material Flammability Rating:50V
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP