33FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
5S-33FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
33FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FLZ
Flat Flex Type:FFC
Mounting Type:FPC
Connector/Contact Type:Surface Mount
Number of Positions:Right Angle
Pitch:Contacts
Termination:Top
FFC:33
FCB Thickness:0.020 (0.50mm)
Height Above Board:Solder
Locking Feature:0.30mm
Cable End Type:0.079 (2.00mm)
Contact Material:Slide Lock
Contact Finish:Tapered
Housing Material:Phosphor Bronze
Actuator Material:Tin
Features:Polyamide (PA6T)
Voltage Rating:Nylon 6T
Operating Temperature:Polyamide (PA6T)
Material Flammability Rating:Nylon 6T
Other:Solder Retention
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP