30FHY-RSM1-GAN-TF(LF)(SN)
5S-30FHY-RSM1-GAN-TF(LF)(SN)
30FHY-RSM1-GAN-TF(LF)(SN)
CONN FPC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FHY
Flat Flex Type:FPC
Mounting Type:Surface Mount
Connector/Contact Type:Right Angle
Number of Positions:Contacts
Pitch:Bottom
Termination:30
FFC:0.020 (0.50mm)
FCB Thickness:Solder
Height Above Board:0.30mm
Locking Feature:0.051 (1.30mm)
Cable End Type:Flip Lock
Contact Material:Tabbed or Tapered
Contact Finish:Copper Alloy
Housing Material:Gold
Actuator Material:Plastic
Features:Plastic
Voltage Rating:Solder Retention
Operating Temperature:Zero Insertion Force (ZIF)
Material Flammability Rating:50V
Other:-25??????C ~ 85??????C
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP