26FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
5S-26FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
26FLZ-SM2-TB(LF)(SN)
CONN FFC TOP 26POS 0.50MM R/A
Pitch:Contacts
Termination:Top
FFC:26
FCB Thickness:0.020 (0.50mm)
Height Above Board:Solder
Locking Feature:0.30mm
Cable End Type:0.079 (2.00mm)
Housing Material:Phosphor Bronze
Actuator Material:Tin
Features:Polyamide (PA6T)
Voltage Rating:Nylon 6T
Operating Temperature:Polyamide (PA6T)
Material Flammability Rating:Nylon 6T
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)