26FLZ-RSM1-TB
5S-26FLZ-RSM1-TB
26FLZ-RSM1-TB
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FLZ
Flat Flex Type:FFC
Mounting Type:FPC
Connector/Contact Type:Surface Mount
Number of Positions:Right Angle
Pitch:Contacts
Termination:Bottom
FFC:26
FCB Thickness:0.020 (0.50mm)
Height Above Board:Solder
Locking Feature:0.30mm
Cable End Type:0.079 (2.00mm)
Contact Material:Slide Lock
Contact Finish:Tapered
Housing Material:Phosphor Bronze
Actuator Material:Tin-Lead
Features:Polyamide (PA46)
Voltage Rating:Nylon 4/6
Operating Temperature:Polyamide (PA46)
Material Flammability Rating:Nylon 4/6
Other:Solder Retention
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)