21FVX-RSM1-GSAN-G-ETF(S)
5S-21FVX-RSM1-GSAN-G-ETF(S)
21FVX-RSM1-GSAN-G-ETF(S)
CONN FPC 21POS 0.20MM R/A
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FVX
Flat Flex Type:FPC
Mounting Type:Surface Mount
Connector/Contact Type:Right Angle
Number of Positions:Contacts
Pitch:Bottom
Termination:21
FFC:0.008 (0.20mm)
FCB Thickness:Solder
Height Above Board:0.20mm
Locking Feature:0.039 (1.00mm)
Cable End Type:Flip Lock
Contact Material:Tabbed
Contact Finish:Copper Alloy
Housing Material:Gold
Actuator Material:Resin
Features:Resin
Voltage Rating:Solder Retention
Operating Temperature:Zero Insertion Force (ZIF)
Material Flammability Rating:50V
Other:-25??????C ~ 85??????C
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)