12FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
5S-12FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
12FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Pitch:Contacts
Termination:Bottom
FFC:12
FCB Thickness:0.020 (0.50mm)
Height Above Board:Solder
Locking Feature:0.30mm
Cable End Type:0.079 (2.00mm)
Housing Material:Phosphor Bronze
Actuator Material:Tin
Features:Polyamide (PA6T)
Voltage Rating:Nylon 6T
Operating Temperature:Polyamide (PA6T)
Material Flammability Rating:Nylon 6T
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors