D-Sub, D-Shaped Connectors - HousingsNorComp Inc. 180-015-271L010
180-015-271L010
5S-180-015-271L010
180-015-271L010
CONN DB15 FMALE HD CRIMP Y-CHROM
| Connector Type: | High Density |
| Number of Positions: | Receptacle for Female Contacts |
| Features: | Board Side (4-40) |
| Shell Material: | - |
| Finish: | Steel |
| Shell Finish Thickness: | Yellow Chromate Plated |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors