D-Sub, D-Shaped Connectors - HousingsNorComp Inc. 170-025-271L030
170-025-271L030
5S-170-025-271L030
170-025-271L030
CONN DB25 CRIMP FEM YLW CHROME
| Packaging: | D-Sub |
| Connector Type: | Receptacle for Female Contacts |
| Flange Feature: | Mating Side (4-40) |
| Features: | - |
| Shell Material: | Steel |
| Finish: | Yellow Chromate Plated |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors