D-Sub, D-Shaped Connectors - Accessories - JackscrewsNorComp Inc. 160-000-015R032
160-000-015R032
5S-160-000-015R032
160-000-015R032
ASSY SCREWLOCK 4-40 FEMALE .323
Product Description
| Series: | - |
| Accessory Type: | Jackscrew Socket |
| For Use With/Related Products: | D-Sub Connectors |
| Features: | Hardware Included |
| Length - Threaded Portion Below Head: | 0.323 (8.20mm) |
| Other: | 4-40 Screw,, |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors