6STF37PAZ04S10X
5S-6STF37PAZ04S10X
6STF37PAZ04S10X
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Product Description
Packaging:-
Series:-
Connector Style:D-Sub
Connector Type:Plug
Number of Positions:Male Pins
Number of Rows:37
Shell Size:2
Connector Layout:4 (DC
Contact Type:C)
Mounting Type:Signal
Flange Feature:Panel Mount
Termination:Through Hole
Features:Right Angle
Shell Material:Housing/Shell (M3)
Finish:Solder
Contact Finish:Filter
Contact Finish Thickness:Grounding Indents
Ingress Protection:Mounting Brackets
Material Flammability Rating:Brass
Other:Tin Plated,Gold,Flash
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)