6STF37PAU04R30X
5S-6STF37PAU04R30X
6STF37PAU04R30X
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Product Description
| Packaging: | - |
| Number of Positions: | Male Pins |
| Number of Rows: | 37 |
| Shell Size: | 2 |
| Connector Layout: | 4 (DC |
| Contact Type: | C) |
| Mounting Type: | Signal |
| Flange Feature: | Panel Mount |
| Termination: | Through Hole |
| Features: | Right Angle |
| Shell Material: | Housing/Shell (M3) |
| Finish: | Solder |
| Contact Finish: | Board Lock |
| Contact Finish Thickness: | Filter |
| Ingress Protection: | Grounding Indents |
| Material Flammability Rating: | Mounting Brackets |
| Other: | Brass,Tin Plated,Gold |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)