6STF25PAU01R40X
5S-6STF25PAU01R40X
6STF25PAU01R40X
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Product Description
| Packaging: | - |
| Number of Positions: | Male Pins |
| Number of Rows: | 25 |
| Shell Size: | 2 |
| Connector Layout: | 3 (DB |
| Contact Type: | B) |
| Mounting Type: | Signal |
| Flange Feature: | Panel Mount |
| Termination: | Through Hole |
| Features: | Right Angle |
| Shell Material: | Housing/Shell (4-40) |
| Finish: | Solder |
| Contact Finish: | Board Lock |
| Contact Finish Thickness: | Filter |
| Ingress Protection: | Grounding Indents |
| Material Flammability Rating: | Mounting Brackets |
| Other: | Brass,Tin Plated,Gold |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)