6STF15PAU03R20X
5S-6STF15PAU03R20X
6STF15PAU03R20X
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | - |
| Connector Style: | D-Sub |
| Connector Type: | Plug |
| Number of Positions: | Male Pins |
| Number of Rows: | 15 |
| Shell Size: | 2 |
| Connector Layout: | 2 (DA |
| Contact Type: | A) |
| Mounting Type: | Signal |
| Flange Feature: | Panel Mount |
| Termination: | Through Hole |
| Features: | Right Angle |
| Shell Material: | Housing/Shell (4-40) |
| Finish: | Solder |
| Contact Finish: | Filter |
| Contact Finish Thickness: | Grounding Indents |
| Ingress Protection: | Mounting Brackets |
| Material Flammability Rating: | Brass |
| Other: | Tin Plated,Gold,Flash |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)