680-026-113R001
5S-680-026-113R001
680-026-113R001
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Product Description
Packaging:Tray
Series:Seal-D 680
Connector Style:D-Sub
Connector Type:High Density
Number of Positions:Plug
Number of Rows:Male Pins
Shell Size:26
Connector Layout:3
Contact Type:2 (DA
Mounting Type:A) High Density
Flange Feature:Signal
Termination:Panel Mount
Features:Through Hole
Shell Material:Housing/Shell (Unthreaded)
Finish:Solder
Contact Finish:Grounding Indents
Contact Finish Thickness:Steel
Ingress Protection:Nickel Plated
Material Flammability Rating:Gold
Other:Flash,IP66 - Dust Tight,Water Resistant
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)