671-025-103L031
5S-671-025-103L031
671-025-103L031
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Product Description
Packaging:Tray
Series:Seal-D 671
Connector Style:D-Sub
Connector Type:Plug
Number of Positions:Male Pins
Number of Rows:25
Shell Size:2
Connector Layout:3 (DB
Contact Type:B)
Mounting Type:Signal
Flange Feature:Panel Mount
Termination:Mating Side (4-40)
Features:Solder Cup
Shell Material:Grounding Indents
Finish:Steel
Contact Finish:Nickel Plated
Contact Finish Thickness:Gold
Ingress Protection:Flash
Material Flammability Rating:IP66 - Dust Tight
Other:Water Resistant,UL94 V-0,
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)