174-E50-212-001
5S-174-E50-212-001
174-E50-212-001
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
| Number of Rows: | 50 |
| Shell Size: | 3 |
| Connector Layout: | 5 (DD |
| Contact Type: | D) |
| Features: | Right Angle |
| Shell Material: | Housing/Shell (Unthreaded) |
| Finish: | Solder |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | Steel |
| Ingress Protection: | Tin Plated |
| Material Flammability Rating: | Gold |
| Other: | Flash,-,UL94 V-0 |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors