12226-5150-00FR
5S-12226-5150-00FR
12226-5150-00FR
CONN SDR 26POS R/A RECEPT
Product Description
| Series: | 122 |
| Connector Type: | Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | Receptacle |
| Number of Rows: | 26 |
| Mounting Type: | 2 |
| Termination: | Panel Mount |
| Flange Feature: | Through Hole |
| Type: | Right Angle |
| Features: | Solder |
| Contact Finish: | Mating Side (M2) |
| Contact Finish Thickness: | - |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors