D-Shaped Connectors - CentronicsNorComp Inc. 110-050-103L001
110-050-103L001
5S-110-050-103L001
110-050-103L001
CONN SCSI .085 MALE 50POS
Product Description
| Series: | Centronics |
| Connector Type: | Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | Plug |
| Number of Rows: | 50 |
| Mounting Type: | 2 |
| Termination: | Free Hanging (In-Line) |
| Flange Feature: | Solder Cup |
| Type: | - |
| Features: | SCSI |
| Contact Finish: | Backshell |
| Contact Finish Thickness: | Bail Lock |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors