Coaxial Connectors (RF)Cinch Connectivity Solutions Vitelec VBM201-75
VBM201-75
5S-VBM201-75
VBM201-75
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Jack |
| Contact Termination: | Female Socket |
| Shield Termination: | Solder |
| Impedance: | Solder |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Panel Mount |
| Cable Group: | Through Hole |
| Fastening Type: | Right Angle |
| Frequency - Max: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Features: | - |
| Housing Color: | Bayonet Lock |
| Ingress Protection: | 1GHz |