Coaxial Connectors (RF)Cinch Connectivity Solutions Vitelec VBI1094A-75
VBI1094A-75
5S-VBI1094A-75
VBI1094A-75
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Jack |
| Contact Termination: | Female Socket |
| Shield Termination: | Solder Cup |
| Impedance: | Solder |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Panel Mount |
| Cable Group: | Bulkhead - Rear Side Nut |
| Fastening Type: | - |
| Frequency - Max: | Bayonet Lock |
| Features: | 1GHz |