VBF201-75
5S-VBF201-75
VBF201-75
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
Product Description
Packaging:Bulk
Connector Style:BNC
Connector Type:Jack
Contact Termination:Female Socket
Shield Termination:Solder
Impedance:Solder
Mounting Type:75 Ohm
Mounting Feature:Panel Mount
Cable Group:Through Hole
Fastening Type:Right Angle
Frequency - Max:Bulkhead - Front Side Nut
Features:-
Housing Color:Bayonet Lock
Ingress Protection:1GHz