Coaxial Connectors (RF)Winchester Electronics SBC7731A(U)
SBC7731A(U)
5S-SBC7731A(U)
SBC7731A(U)
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Plug |
| Contact Termination: | Male Pin |
| Shield Termination: | Crimp |
| Impedance: | Crimp |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Free Hanging (In-Line) |
| Cable Group: | - |
| Fastening Type: | RG-11 |
| Frequency - Max: | Belden 7731A |
| Features: | Bayonet Lock |
| Housing Color: | 1GHz |