SBC1506A
5S-SBC1506A
SBC1506A
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Plug |
| Contact Termination: | Male Pin |
| Shield Termination: | Crimp |
| Impedance: | Crimp |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Free Hanging (In-Line) |
| Cable Group: | - |
| Fastening Type: | RG-59 Plenum |
| Frequency - Max: | Belden 1506A |
| Features: | Bayonet Lock |
| Housing Color: | 1GHz |