HBC1855A
5S-HBC1855A
HBC1855A
CONN HDBNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | HD |
| Contact Termination: | Plug |
| Shield Termination: | Male Pin |
| Impedance: | Crimp |
| Mounting Type: | Crimp |
| Mounting Feature: | 75 Ohm |
| Cable Group: | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type: | - |
| Frequency - Max: | Belden 1855A |
| Features: | Bayonet Lock |
| Housing Color: | 1GHz |