Coaxial Connectors (RF)Cinch Connectivity Solutions BNC75-3301
BNC75-3301
5S-BNC75-3301
BNC75-3301
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Jack |
| Contact Termination: | Female Socket |
| Shield Termination: | Press-Fit |
| Impedance: | Press-Fit |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Through Hole |
| Cable Group: | - |
| Fastening Type: | - |
| Frequency - Max: | Bayonet Lock |
| Features: | 4GHz |