364M2795
5S-364M2795
364M2795
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Connector Style: | BNC |
| Connector Type: | Jack |
| Contact Termination: | Female Sockets - Dual |
| Shield Termination: | Solder |
| Impedance: | Solder |
| Mounting Type: | 75 Ohm |
| Mounting Feature: | Panel Mount |
| Cable Group: | Through Hole |
| Fastening Type: | Right Angle |
| Frequency - Max: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Features: | - |
| Housing Color: | Bayonet Lock |
| Ingress Protection: | 1GHz |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)