SWH.00.250.NTMV
5S-SWH.00.250.NTMV
SWH.00.250.NTMV
CONN ADAPT JACK-JACK NIM-CAMAC
Product Description
Packaging:Bulk
Series:0
Adapter Type:Jack to Jack
Conversion Type:Same Series
Adapter Series:NIM-CAMAC CD/N 549 to NIM-CAMAC CD/N 549
Center Gender:Female to Female
Convert From (Adapter End):NIM-CAMAC CD/N 549 Jack
Convert To (Adapter End):Female Socket
Impedance:NIM-CAMAC CD/N 549 Jack
Style:Female Socket
Mounting Type:50 Ohm
Mounting Feature:Straight
Fastening Type:Panel Mount
Frequency - Max:Bulkhead
Ingress Protection:Push-Pull
Center Contact Plating:Push-Pull
Features:-
Other:IP50 - Dust Protected,-,-,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated