Circular Connectors - Accessories025-0504-000 025-0504-000-ND
025-0504-000-ND
5S-025-0504-000-ND
025-0504-000-ND
ITT Cannon
Product Description
| Series: | 0 |
| Accessory Type: | MIL-DTL-5015 |
| For Use With/Related Products: | Active |
| Shell Size - Insert: | Cap (Cover) |
| Material: | Dust |
| Features: | MS3100 and MS3102 Receptacle |
| Color: | 20 |
| Other: | 22,40,44,Polyethylene (PE) |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)