VR1005CCA270-T
5S-VR1005CCA270-T
VR1005CCA270-T
VARISTOR 27V 1A 0402
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | VR |
| Varistor Voltage (Min): | 21.6V |
| Varistor Voltage (Typ): | 27V |
| Varistor Voltage (Max): | 32.4V |
| Current - Surge: | 1A |
| Energy: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Maximum AC Volts: | - |
| Maximum DC Volts: | 15VDC |
| Capacitance @ Frequency: | 15pF @ 1kHz |