V300LA4PX2855
5S-V300LA4PX2855
V300LA4PX2855
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:LA
Varistor Voltage (Min):423V
Varistor Voltage (Typ):470V
Varistor Voltage (Max):517V
Current - Surge:1.2kA
Energy:25J
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:300VAC
Maximum DC Volts:405VDC
Capacitance @ Frequency:70pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55??????C ~ 85??????C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc 7mm