V142BB60
5S-V142BB60
V142BB60
VARISTOR 2300V 70KA CHASSIS
Product Description
Packaging:Bulk
Series:BB
Varistor Voltage (Min):2070V (2.07kV)
Varistor Voltage (Typ):2300V (2.3kV)
Varistor Voltage (Max):2530V (2.53kV)
Current - Surge:70kA
Energy:5000J
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:1400VAC
Maximum DC Volts:1750VDC
Capacitance @ Frequency:1800pF @ 1MHz