Home All Products Circuit-Protection TVS - Varistors, MOVsTDK Corporation SGNE06C270MT6R8G60
SGNE06C270MT6R8G60
5S-SGNE06C270MT6R8G60
SGNE06C270MT6R8G60
VARISTOR 27V 0201
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SGNE
Varistor Voltage (Min):21.6V
Varistor Voltage (Typ):27V
Varistor Voltage (Max):32.4V
Current - Surge:-
Energy:-
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:-
Maximum DC Volts:15VDC
Capacitance @ Frequency:6.8pF @ 1MHz
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other:
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated