MOV-10D101KTR
5S-MOV-10D101KTR
MOV-10D101KTR
VARISTOR 100V 2.5KA DISC 10MM
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Varistor Voltage (Min):90V
Varistor Voltage (Typ):100V
Varistor Voltage (Max):110V
Current - Surge:2.5kA
Energy:15J
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:60VAC
Maximum DC Volts:85VDC
Capacitance @ Frequency:1000pF @ 1kHz
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc 10mm