ERZ-E11E361
5S-ERZ-E11E361
ERZ-E11E361
VARISTOR 360V 6KA DISC 13MM
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ZNR?
Varistor Voltage (Min):324V
Varistor Voltage (Typ):360V
Varistor Voltage (Max):396V
Current - Surge:6kA
Energy:130J
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:230VAC
Maximum DC Volts:300VDC
Capacitance @ Frequency:480pF @ 1kHz
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc 13mm