B72232B0151K001
5S-B72232B0151K001
B72232B0151K001
VARISTOR 240V 25KA CHASSIS
Product Description
Packaging:Bulk
Series:HighE
Varistor Voltage (Min):216V
Varistor Voltage (Typ):240V
Varistor Voltage (Max):264V
Current - Surge:25kA
Energy:240J
Number of Circuits:1
Maximum AC Volts:150VAC
Maximum DC Volts:200VDC
Capacitance @ Frequency:3700pF @ 1kHz