AMCV-0201-5R5-C800N-T
5S-AMCV-0201-5R5-C800N-T
AMCV-0201-5R5-C800N-T
VARISTOR 12V 0201
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Varistor Voltage (Min): | 10V |
| Varistor Voltage (Typ): | 12V |
| Varistor Voltage (Max): | 14V |
| Current - Surge: | - |
| Energy: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Maximum AC Volts: | 4VAC |
| Maximum DC Volts: | 5.5VDC |
| Capacitance @ Frequency: | 80pF @ 1MHz |