TVB090RSC-L
5S-TVB090RSC-L
TVB090RSC-L
THYRISTOR 90V 400A SMB
| Series: | SiBar |
| Voltage - Breakover: | 125V |
| Voltage - Off State: | 90V |
| Voltage - On State: | 4V |
| Current - Peak Pulse (8/20??????s): | 400A |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 100A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
| Number of Elements: | 1 |
| Capacitance: | 80pF |