SMP50-240
5S-SMP50-240
SMP50-240
THYRISTOR 240V 150A SMA
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SMP |
| Voltage - Breakover: | Obsolete |
| Voltage - Off State: | 320V |
| Voltage - On State: | 240V |
| Current - Peak Pulse (8/20??????s): | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 150A |
| Current - Hold (Ih): | 50A |
| Number of Elements: | 150mA |
| Capacitance: | 1 |
| Mounting Type: | 25pF |