P2500SB-ND
5S-P2500SB-ND
P2500SB-ND
Littelfuse Inc.
Product Description
| Packaging: | 1000 |
| Series: | Bulk |
| Voltage - Breakover: | Obsolete |
| Voltage - Off State: | 290V |
| Voltage - On State: | 230V |
| Current - Peak Pulse (8/20??????s): | 4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 250A |
| Current - Hold (Ih): | 80A |
| Number of Elements: | 120mA |
| Capacitance: | 1 |
| Mounting Type: | 95pF |